Eleftheria TOKATLIDIS

Eleftheria TOKATLIDIS

Lawyer, CEO, Institute of Pharmaceutical Research and Technology (IFET)

ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΗ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗ: Μεταπτυχιακός Τίτλος σπουδών στην  «Τοπική και Περιφερική Ανάπτυξη και Αυτοδιοίκηση» Διαπανεπιστημιακό Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΔΔΠΜΣ) 2015-2017

Πτυχιούχος του Τμήματος Νομικής, Νομική Σχολή ΕΚΠΑ, «Λίαν Καλώς» 1995-200

Νομική και Συμβουλευτική Υποστήριξη: Χειρισμός υποθέσεων Δημοσίου Δικαίου με εξειδίκευση σε υποθέσεις Δημόσιας Διοίκησης, συμβάσεων, προμηθειών, Ν.4412 /2016 ,  προσλήψεων προσωπικού ΣΟΧ,   Συμβουλευτική υποστήριξη σε ζητήματα που σχετίζονται με το Ν.4412/2016 & Ν.4782/2021 στις υπό διενέργεια διαδικασίες, παρακολούθηση προϋπολογισμού, Έλεγχος νοµιµότητας των δαπανών, Έλεγχος Νομιμότητας αποφάσεων συλλογικών οργάνων, Συμβουλευτική υποστήριξη στην εκπόνηση ΟΕΥ, αξιολόγηση δομών και λειτουργίας φορέων και Νομικών προσώπων του Δημοσίου .

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤA

Διευθύνουσα Σύμβουλος  στο Ινστιτούτο Φαρμακευτικής Έρευνας και Τεχνολογίας (ΙΦΕΤ ΜΑΕ)

Νοέμβριος 2023– έως σήμερα

Εταίρος στην εταιρεία ‘’VAIBRUN Γ. Τοκατλιδης & Σια Ε.Ε.’’

1999 – Σήμερα Χειρισμός υποθέσεων αστικού και εμπορικού δικαίου

ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤA

Δημοτική Σύμβουλος Χαϊδαρίου 01/01/2007 – 31/12/2023

Μέλος στην Επιτροπή  Κοινωνικής  Οικονομίας και Απασχόλησης της ΚΕΔΕ 00/02/2015 – 31/12/2023

Εκλεγμένο Μέλος στην ΠΕΔΑ Αττικής 01/11/2014 – 31/12/2023

Μέλος του Δ.Σ. του Χριστοδούλειου Ιδρύματος Προστασίας Παιδιών 0 30/06/2013 – 31/12/2019

Πρόεδρος Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Χαϊδαρίου 10/09/2013 - 31/8/2014

Αντιδήμαρχος Κοινωνικών Υπηρεσιών & Αλληλεγγύης Δ. Χαϊδαρίου 01/01/2011 - 10/9/2013

Μέλος της Επιτροπής Εκτιμήσεως Ακινήτων Δήμου Χαϊδαρίου 01/01/2007 – 30/08/2013

Μέλος της Επιτροπής ποιότητας ζωής Δήμου Χαϊδαρίου 01/01/2011-  10/9/2013

Μέλος της εκτελεστικής επιτροπής Δήμου Χαϊδαρίου 01/01/2011 – 10/09/2013 

Μέλος της Ειδικής Επιτροπής για την Αστική Κινητικότητα του Υπουργείου Μεταφορών &  Επικοινωνιών 07/01/2008 - 30/06/2008

Πρόεδρος Ν.Π.Δ.Δ. των Παιδικών και Βρεφονηπιακών Σταθμών Δήμου Χαϊδαρίου 01/01/2007 – 31/12/2010

Μέλος της Πολεοδομικής Επιτροπής Δήμου Χαϊδαρίου 01/01/2007 – 31/12/2010

Μέλος της Επιτροπής Κοινωνικού Περιβάλλοντος & Εκδόσεως Αδειών Υγειονομικού Ενδιαφέροντος  Δήμου Χαϊδαρίου 01/01/2007 –31/12/2010

Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής το 2ου Γυμνασίου Δήμου Χαϊδαρίου 01/01/2007 – 31/12/2010